Sistem Odası Çözümleri

Günümüzde son teknoloji cihazlarla kurulan iletişim sistemlerinin merkezi konumunda bulunan,sunucu odası(Data Center) ve Bilgi İşlem odaları  bu sistemlerin verimli ve sağlıklı çalışabilmeleri için vazgeçilmez bir unsurdur.

 

Sistem odaları tasarlanırken burada kurulacak tüm donanım ve cihazların en verimli ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için doğru bir planlamayla dizayn edilmesi gerekmektedir.Kurumsal bilişim altyapısının güvenli ve kesintisiz çalışması için tasarlanan sunucu ve bilgi işlem odaları, bilgi güvenliği ve iş sürekliliğini kavramını destekleyecek nitelikte olmalıdır.

Yangın, çevresel faktörler ( iklim, nem, su basması vs. ) ,yetkisiz erişim, deprem, enerji kesintileri gibi en temel fiziksel güvenlik şartlarını kesintisiz sağlayabilmek için geliştirilmiş teknolojileri barındıran sistem odaları odaları, akılcı ve verimli sistem işletiminin temelidir.

Başarılı bir Sistem Odası kurulumu için bu konuda geliştirilmiş aşağıda belirtilen son derece özel çözümlerin tamamının kullanılması mümkün olan en iyi sonucun elde edilmesi için bir gerekliliktir. Söz konusun sistemlerin bütçe ve benzeri nedenlerle kismi kullanımı zaman zaman İş Sürekliliğini kötü yönde etkileyebilmekte ve yatırımdan istenilen sonucu almamızı engeleyebilmektedir.Bu nedenle;

 

    * Yangın Algılama ve Söndürme,

    * Kesintisiz güç kaynakları ve Jeneratörler,

    * Hassas İklimlendirme,

    * Kabinet,

    * Yükseltilmiş Döşeme ve Alçaltılmış Tavan,

    * Kablo Taşıma Sistemleri,

    * Yangına Dayanıklı Kapı,

    * IP Kamera İzleme,

    * Isı ve Nem Algılama ve Uyarı,

    * Yetkisiz Kişi Erişim Kontrol Sistemleri(kartlı geçiş,parmak izi okuma vb.) bu tür güvenlikli Sistem Merkezlerinin en sağlıklı şekilde çalışabilmesi için      son derece önemli ve vazgeçilmez unsurlardır.

                 

 

Sistem Odası Çözümleri GALERİSİ

0 Yorum:


  •  yazmış:


Yorum BırakınAsağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun


×